Slovenský profesionálny pokerový hráč - Dag Palovič
Dag Palovič
Dag Palovič

Bol detským hercom, moderátorom, viedol reklamnú agentúru a rozbehol i reštauráciu. Neskôr sa začal živiť ako profesionálny hráč pokru a zaradil sa medzi najúspešnejších hráčov. Dostal sa do svetovej špičky a len z turnajov nazbieral výhry zhruba za milión eur.

- Ako prvý Slovák v histórii sa umiestnil na platenej pozícii v rámci EPT Grand Final

- Ako prvý Slovák v histórii sa prebojoval na finálový stôl vrcholového podujatia EPT

- Ako prvý Slovák v histórii sa umiestnil na platenej pozícii WSOP


Dag Palovič pochádza z Bratislavy. Než sa začal venovať pokru, vystriedal viacero povolaní, pracoval v mediálnej spoločnosti, zahral si v niekoľkých filmoch, napr. vo filme Kráľ Drozdia brada, kde vystupoval ako kuchtík. Okrem televízie pôsobil i v rozhlase, kde okrem iného robil rozhovory s rôznymi známymi hudobníkmi. Dag Palovič sa stal i členom Mensy, organizácie združujúcej nadpriemerne inteligentných ľudí.

V hraní pokru jeho vývoj z amatéra na profesionálnu úroveň s plným úväzkom nebol asi celkom tradičný. Bežný začiatočník, čo to skúša, obyčajne často prehráva; ak je vytrvalý, kúpi si nejakú knihu a z nej poučený to začne skúšať znova. U Daga to ale bolo trochu inak. Najprv začal s pokrom v miestnej kaviarni, kde mu hru predstavil jeho kamarát. Neskôr sa premiestnil do kasína, kde vo svojom prvom turnaji v živote s účasťou desatich hráčov a vkladom asi 100 € turnaj vyhral. V nasledujúcom období sa zúčastnil ešte pár ďalších turnajov. Za tri mesiace tak z počiatočných 100 € urobil viac ako 2500 €. Až potom si vraj v antikvariáte kúpil prvú knihu o pokri a ako sám hovorí, až potom zistil o čom poker vlastne je :-)

Od roku 2007 sa začal venovať pokru profesionálne. Svoje prvé veľké víťazstvo dosiahol na pražskej European Poker Tour (EPT) v roku 2007, kde za 7. miesto inkasoval 137 151 $. Onedlho si tento úspech zopakoval na EPT v San Remo, kde za 7. miesto získal 176 628 $. A od vtedy ešte pár krát obsadil ďalšie platené pozície v rámci EPT. Skvelých výsledkov dosiahol aj na World Series of Poker (WSOP), kde sa tiež niekoľko krát umiestnil na miestach s veľmi peknou výhrou. A ďalšou veľkou výhrou Paloviča bol napr. i Evian Poker Open s odmenou 84 570 $. A v roku 2010 na WSOP získal za 37. miesto 206 395 $.

Dag si okrem holdem pokru obľúbil aj omahu a 2-7 draw, často však sadá tiež k cash stolom na online poker. Po úspechoch v pokri sa rozhodol napísať aj vlastnú knihu s názvom "Ako sa stať Poker Pro", v ktorej uvádza svoje tipy, triky a herné príbehy. Písanie si zrejme obľúbil, keďže sa potom ešte pustil do písania aj ďalšej knihy, ale už nie s pokerovou tématikou.

HOME
MALÝ KLUB PROFESIONÁLNYCH HAZARDNÝCH HRÁČOV