MATCHED BETTINGMATCHED BETTING SK Matched betting (poznáme tiež pod názvom stávkovanie bez rizika, dvojité stávkovanie či obojstranné stávkovanie) je profesionálna technika vsádzania, obvykle na športové zápasy, ktorá sa používa na dosiahnutie zisku plným pokrytím možností výsledku, takže vždy je niektorá z našich stávok výherná, pričom v celkovej bilancii je dosiahnutý i nejaký zisk. Z takto pokrytých stávok je zisk síce menší, ale zato istý. Dosahuje sa to rôznymi spôsobmi, napr. z uvítacích bonusov, bonusových stávok a stávok zadarmo (free bet), ktoré hráčom ponúkajú stávkové kancelárie, a súčasne vyhľadávaním výhodných kurzových rozdielov.

Tento typ stávkovania je považovaný v podstate za bezrizikový, keďže je založený na vsádzaní na všetky možné výsledky určitého zápasu a presných matematických postupov, čo eliminuje riziká spojené so stávkovaním. Ak hráč nespraví chybu pri výpočte a stihne všetko správne vsadiť, potom prakticky sa už vlastne ani nejedná o "hazard" v pravom slova zmysle. Možno zarobiť na každej ponuke stávkových kancelárií, a to i okolo 85% a viac v prípade tzv. Free betu, a okolo 70% v prípade, keď sa úvodná stávka hráčovi nevracia. Matched betting stávkovaním sa začalo živiť (prípadne si tým aspoň privyrábať) tisíce ľudí, najmä v Anglicku a ďalších krajinách Európy.


Princíp vsádzania

Princíp vsádzania metódou matched betting je založený na stavení na všetky výsledky určitého zápasu. Obvykle sa to robí s využitím nejakých bónusov. Napríklad u stávkovej kancelárie, ktorá napr. poskytne uvítací bonus či inú ponuku voľnej stávky s primeranými podmienkami je potrebné vsadiť na určitý výsledok zápasu; ihneď potom je potrebné staviť aj na opačný výsledok rovnakého zápasu v inej stav. kancelárii, obvykle na tzv. Betting Exchange (kde sa nejedná o typickú stávkovú kanceláriu, ale trh stávok, ktorý funguje ako burza).

Online betting exchange poskytovatelia (teda tí, čo fungujú ako burza) sa stali obľúbenými, pretože dovoľujú užívateľom stávkovať proti sebe a umožňujú umiestniť stávku na výhru i na nevýhru určitého športového tímu v zápase. A tiež, keďže to nie je klasická stávková kancelária, je im obvykle úplne jedno, že na tom niekto aj vo veľkom zarába, oni zarábajú len na poplatkoch zo zisku hráča.

U bežnej stávkovej kancelárie sa hľadajú bónusy a zvýhodnené kurzy. Tiež často stávkové kancelárie požadujú umiestnenie tzv. kvalifikačnej stávky na získanie nejakého bonusu či stávky zadarmo. Kvalifikačná stávka musí byť uzavretá s použitím vlastných peňazí vsádzajúceho a na tejto stávke tipujúci spravidla nič nezarobí. Alebo len trochu, ak sa mu inde podarí nájsť výhodný proti-kurz (Sure Bets), prípadne môže ísť takto aj do miernej straty (asi najčastejšia situácia). Po skončení tejto kvalifikačnej stávky pridelí stávková kancelária hráčovi bonusovú stávku, ktorú využije rovnakým spôsobom. Takže vsadí v tejto stávkovej kancelárii a znova v inej na proti-kurz, obvykle v tom zmienenom betting exchange. Tentoraz však už pri vsádzaní nenakladá len s vlastnými peniazmi, a preto sa dostane do pekného zisku vo výške 70-90% hodnoty bonusu. Bez ohľadu na výsledok stretnutia má tipujúci profit garantovaný. K výpočtu výšky stávok, zisku a vhodných kurzov sa používajú špeciálne kalkulačky a porovnávače kurzov.


Postoj klasických stávkových kancelárií

Tlačový hovorca stávkovej kancelárie William Hill v publikovanom rozhovore naznačil, že s týmto typom vsádzania ani nejako nemajú problém. Ale hoci hovorca naznačil, že údajne nie je problém, z praxe sa ukazuje, že je potrebné snažiť sa byť veľmi nenápadný; mnohé stávkovky toto z nejakého dôvodou neznášajú a pri odhalení takého hráča, kde sa zdá, že asi hrá týmto spôsobom, sa k nemu zachovajú dosť nepekne (možno si myslia, že na zisk majú právo len oni). Je preto potrebné u klasických stávkových kancelarií nie len využívať bónusy, zvýhodnené stávky a hľadať len očividne zaujímavé kurzy, ale popri tom aj vsádzať celkom bežné stávky, a následne inde si ich poisťovať protistávkou aj keď z toho nie je zisk, teda realizovať aj stávky pre odvrátenie pozornosti.

Aj tu platí heslo väčšiny profesionálnych hráčov - Hlavne nenápadne.


V našom prípade je jedno kto zápas vyhrá; môže vyhrať i úplný outsider nad favoritom a tiež sa môžeme na tým len smiať a baviť, pretože pri vsádzaní metódou Matched Betting máme zisk pri akomkoľvek výsledku.

Užitočné stránky pri hľadaní výhodných protikurzov:

https://www.okeyno.com/oddsmatcher

http://bonusbagging.co.uk/oddsmatching.php#

https://www.freebets4all.com/AutoMatcher


MATCHED BETTING SK

HOME
MALÝ KLUB PROFESIONÁLNYCH HAZARDNÝCH HRÁČOV