Niektoré kasína a stávkové kancelárie sa nám občas snažia nahovoriť, že vsádzať a hrať by sa nemalo pre peniaze, pre zisk, ale iba pre zábavu. Čo sa im dá na to odpovedať?
Samozřejmě. Lidé, co vydělávají na hazardu (manažeři kasin a sázovek) říkají, že na hazardu se vydělávat nemá :-)


Takým šéfom stávkových kancelárií a kasín by na to Ježiš odpovedal asi takto: Pokrytci, najprv začnite od seba! Najprv vy prestaňte prevádzkovať stávkové kancelárie a kasína pre svoj zisk! Prevádzkujte ich tiež len pre svoju zábavu a nie pre zisk; až potom môžete chcieť od hráčov, aby aj oni u vás hrali pre zábavu a nie pre zisk. Ak vy to robíte pre vlastný zisk, potom aj hráči musia mať právo hrať pre svoj zisk.


Niekto chce aby sme nehrali pre zisk, ale len pre zábavu? Potom nech namiesto peňazí sa hrá len o cukríky, nech kasína a stávkovky neberú a ani neponúkajú peniaze, ale len cukríky.


Vyhrávanie je moja zábava.
Ja vlastne hrám pre zábavu, ale ja sa zabávam len vtedy keď vyhrávam, keď mám zisk. Keď ho nemám, nie je to pre mňa zábavné. Aby som sa mohol zabávať, musím len vyhrávať ;-)


David-Golias.jpg(36 kb)

Mnohé kasína a stávkové kancelárie sú voči úspešným hráčom arogantné a agresívne. Je to ako boj obra Goliáša s malým Dávidom.
Profesionálni hráči ale obvykle netúžia bojovať s kasínami, túžia len aby ich kasína rešpektovali.

vzťah kasíno a hráč

- Slušné kasíno rešpektuje profesionálneho hráča. Chápe, že ak má právo mať z hazardu zisk kasíno, potom má to právo aj hráč.

- Slušné kasíno ochotne vypláca výhry každému. Ochotne sa delí s úspešným hráčom o peniaze, ktoré prehrali menej úspešní hráči.

- Slušné kasíno sa snaží byť predovšetkým nestranným a spravodlivým správcom banku, do ktorého príjma prehry a z ktorého vypláca výhry.

spravodlivosť a nestrannosťTo je tá známa hrabivosť kasín a stávkoviek, kde chcú aby len oni zarábali a nie aj my hráči.

Ako by sa dalo legislatívne zasiahnuť proti tej nenásytnosti kasín a stávkových kancelárií?

Spolu s priateľmi sme si zahrali karty, jeden z nás bol v tej hre bankár, on len spravoval bank (to sú tie peniaze, ktoré sa naprehrávali) a na konci hry bank rozdelil rovným dielom medzi všetkých hráčov. Takže bankár ten bank len spravoval, neprivlastňoval si ho a počas hry z neho iba presúval peniaze od tých, čo prehrali, k tým, čo vyhrali.
Nech kasína a stávkové kancelária prestanú byť tak chamtivé a prestanú si privlastňovať bank, nech sú len správcami toho banku.
To by sa možno aj malo uzákoniť, že kasína a stávkové kancelárie si nebudú brať prehrané peniaze hráčov ako svoj zisk, ale budú len správcami banku. Takže prehrané peniaze ani nebudú patriť kasínu, ale bude to spoločný bank pre všetkých hráčov a každý si z toho môže navyhrávať koľko chce.
Podobne ako to robí klasická banka, že len spravuje peniaze klientov a presúva ich od jedného klienta k druhému, tiež si ich neprivlastňuje. Banka má z toho len nejaký nepatrný podiel a ešte tie peniaze aj investuje a z toho čerpá svoj zisk. Možno by bolo najlepšie, keby sa kasína a stávkové kancelárie správali k tým peniazom podobne.

Štát pomocou zákona by mal mať v rukách i podrobné pravidlá všetkých hazardných hier a držať ich ako záväzné normy pre kasína, aby s nimi žiadne kasíno nemohlo manipulovať v neprospech hráčov (úprava pravidiel by mala byť možná iba ak v prospech hráčov). Rovnako ako kasíno nemôže mať právo vyhodiť hráča len za to, že je v hre úspešný. Ak sa hráč správa v kasíne slušne, je slušne odetý (dodržiava "dress kódex") a nikoho neobťažuje, nemôže byť potom dôvod aby mu bol dávaný zákaz hrania v kasíne.

Na týchto stránkach je tiež uvedenený krátky rozhovor s profesionálnym hráčom Christianom Kaisanom, ktorému Casinos Austria (Rakúska firma prevádzkujúca kasína) zakázala vstup do ich kasín, ale najvyšší rakúsky súd rozhodol, že zisk nie je dôvod pre takýto zákaz, takže ho museli zasa do kasín pustiť. Malý "Dávid" znova vyhral nad obrom.

Dá sa ale tiež kasínam uznať, že ak sa im tam objaví nejaký fantastický hráč, čo opakovane rozbíja bank, je taký hráč nevýhodou nie len pre kasíno, ale nakoniec aj pre ostatných hráčov, pretože ak jeden hráč bude brať celý bank, nezostane na vyplácanie výhier pre tých ďalších hráčov. Ale to by sa tiež dalo riešiť slušným spôsobom: Vysvetliť mu to a dohodnúť sa s ním. Napríklad, že mu buď zaplatia jednorázovo vyššiu sumu za to, že už v tom kasíne nebude viac hrať, alebo sa s ním dohodnú na tom, koľko si može pravidelne navyhrávať, tak aby to neohrozilo kasíno. A tiež napr. popri tom je možné aj osláviť takého hráča, gratulovať mu, zaradiť ho do siene slávy, pričom táto sieň slávy môže zároveň znamenať aj tie určité limity pre takého hráča, ktoré prijal danou dohodou. Myslím, že kasíno a hráči sa k sebe navzájom môžu správať pekne.

A tieto uvedené príklady riešenia iste asi nie sú jediné možné, zrejme sa dajú vymyslieť aj iné a možno ešte lepšie k vzájomnej spokojnosti úspešných hráčov a kasín. Toto bolo len určité načrtnutie cesty k vhodným možnostiam.


Nech nie sú ako extrémistickí islamisti, alebo komunisti, ktorí porušovali ľudské práva a nedovolili človeku ani aby zarábal ako hráč. Je to moje prirodzené právo živiť sa hraním. Mám právo byť povolaním hráč


Niekto odporúčal, že keď chceme zarábať na hazarde, aby sme si založili svoje kasíno, na to ale hovorím: každý nech zarába na tom, čo ho baví. Koho baví mať kasíno, nech ho má. Mňa ale nebaví mať kasíno, mňa baví byť hráčom, preto si zarábam ako hráč a nie ako majiteľ kasína.


Každý by si mal hrať preto, pre čo on sám chce. Niekomu ide len o peniaze, niekomu ide o adrenalín, o to vzrušenie, niekomu zasa o pocit šťastia z výhry... A u niekoho je to kombinácia všetkého alebo viacerého z toho. Každý nech si hrá pre to, prečo on sám chce. A kasína, stávkové kancelárie a ostatní prevádzkovatelia hazardných hier by túžby každého jednotlivého hráča mali len rešpektovať, je to len jeho vec prečo hrá.
Ak by ste k tomu tiež ešte chceli pridať názor, skúste ho poslať sem:
mail


Veľa šťastiaHOME
MALÝ KLUB PROFESIONÁLNYCH HAZARDNÝCH HRÁČOV