Profesionálny hazardný hráč Walters a jeho slávna hra na rulete
William T. (Billy) Walters
William T. (Billy) Walters

Medzi najväčších profesionálnych hazardných hráčov sveta sa radí William T. (Billy) Walters, jedná sa o všestranného hráča, takže jeho doménou nie je len nejaká konkrétna hra, ale rôzne, tiež i vsádzanie na športové zápasy, v čom býval tiež neobvykle úspešný. Tu si však podrobnejšie uvedieme jednu jeho veľkolepú hru na rulete v Atlantic City, ktorá sa zapísala do dejín. Je to jedna z najväčších výhier na rulete v dejinách hazardu v Atlantic City.

V lete 1986 prišiel do kasína Caesars v Atlantic City tento v tej dobe už známy veľký (high roller) lasvegaský hráč a obrátil sa na vedenie kasína s týmto návrhom:
Ak mu vedenie kasína povolí na rulete stávky vyššie, než sú stávkové maximá, zloží v kase ich herne rovné dva milióny dolárov v hotovosti ako vklad (credit) do hry typu freeze-out. Tento americký termín je známy z kariet, resp. pokeru a značí hru, kedy sa dvaja hráči dohodnú, že zložia určitý rovnaký vklad, o ktorý potom hrajú (po menších vsadených stávkach z tohto vkladu), kým jeden z nich svoje peniaze neprehrá. V našom prípade Walters herni navrhol, že ruletová hra bude trvať až do tej doby, kým on alebo kasíno nevyhrá dva milióny. V konečnom výsledku by teda každá zo strán buď prehrala svoj vklad, alebo vyhrala vklad druhej strany.

Predstavitelia kasína Caesars jeho návrh ale zdvorilo odmietli. Billy Walters teda v Atlantic City navrhol to isté manažérom kasína Golden Nugget. Tí jeho návrh po krátkom premýšľaní prijali.

A tak jedného piatkového večera roku 1986 priletel Walters s jedným zo svojich spoluhráčov z Las Vegas a uložil v kasíne Golden Nugget rovné dva milióny dolárov v hotovosti.

Atlantic City
Atlantic City sa stalo po Las Vegas druhým veľkým centrom hazardných hier v Amerike.

Na druhý deň popoludní sa už objavil so svojim spoluhráčom pri ruletových stoloch. V kasíne vtedy bolo celkom dvanásť amerických ruliet (s kolesami o dvoch nulách). V rámci predchádzajúcej dohody vyšlo vedenie kasína v ústrety v dvoch bodoch, ktoré Walters mal - jednak pristúpilo na jeho požiadavku, aby si mohol sám vybrať ruletu, na ktorej bude hrať a tiež súhlasilo s tým, že manažéri nebudú počas hry vymieňať dealerov (krupiérov).

Obklopený pozorne sledujúcim davom, ktorý sa vždy zbehne k stolu, kde sa deje niečo zvláštne, začal Walters hrať jednoducho tým spôsobom, že vsádzal stále rovnaké čiastky - 2 000 dolárov na číslo, pričom hral spolu stále na päť čísel. Pre každý spin bolo teda na stole vsadených desať tisíc dolárov.

Walters so svojim spoluhráčom takto hrali zo soboty na pondelok celkom 38 hodín, z toho 18 hodín čistej hry. Po 38 hodinách sa Walters s kasínom dohodol, že hra bude ukončená. V tom čase ale už vyhrával zhruba 3 800 000 dolárov! Dalo by sa teda povedať, že za hodinu strávenú v kasíne dostal Walters na ruku presne 100 000 dolárov. A jeho sekundový pohľad napríklad na plátno bol ocenený bezmála v hodnote 28 dolárov. Ak vezmeme do úvahy len čistú hru, znamená to, že Waltersová hodinová mzda pri rulete predstavovala niečo málo cez 211 100 dolárov.

Je jasné, že na strane kasína mohol Walters takýmto svojim hraním potešiť asi len krupiérov, ktorí podostávali počas hry prepitné v celkovej výške až 25 000 dolárov. Pán Walters bol štedrý.

Waltersová výhra v kasíne Golden Nugget v roku 1986 je bezpochybne jednou z najvyšších zaznamenaných výhier, ktorá bola v kasínovej histórii Atlantic City na rulete v tak krátkom intervale dosiahnutá.
HOME
MALÝ KLUB PROFESIONÁLNYCH HAZARDNÝCH HRÁČOV